OIS – Shivam

Shivam je z naší party nejnovější. Je s námi teprve měsíc. Shivamovi je 12 let, ale protože neumí vůbec anglicky, začal chodit do první třídy. Z předmětů ho nejvíc baví matematika. // Shivam is the newest boy, he came one month ago. Shivam is 12 and unfortunately he does not speak english. He likes mathematics.

pouštíme draky (23)

Vzhledem k jazykové bariéře je docela těžké si s ním povídat, Shivam se ale snaží. Opakuje anglická slova a když se nějaké naučí, je pak schopný za vámi běhat celý den a to nové slovo pořád dokolečka opakovat. Ve škole si oblíbil hru Carrom (z té tu máme takovou mánii) a taky rád hraje fotbal.// Shivam tries very hard to learn english. He repeats all words and tries to remember. He likes to play Carrom game and football.

houpajda (64)

Potíž je s focením. Shivam se dost nerad fotí, jakmile zbystří objektiv, hned se začne tvářit hrozně vážně. Taky chvíli neposedí, takže většina fotek s ním je rozmazaných 🙂 // He does not like to by photographed, he always has very serious face.

Shivam (1)

Shivam má hodně energie, ze všech hostel dětí nejméně odpočívá a pořád někde pobíhá. Když jsou všichni ostatní zalezlí, jde si Shivam kopat s míčem na dvůr klidně i sám. Po chvíli se k němu ale vždycky někdo přidá. Překvapil nás taky na výletě, jak dobře plave. // Shivam is very energetic boy. He is not resting very much, he always play. He can also swim very well.

výlet ke Koshi (146)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: