OIS – Ram Sundar

Ramsundarovi je podle všeho 9, ale není to jisté, protože si datum narození nepamatuje. 🙂 To o něm hodně vypovídá. U nás bychom řekli, že je to párkař v nejlepším slova smyslu. Je jako zvířátko – rád a opravdu hodně jí, rád se pere (zejména s Pappu a malým Harshem) a hraje si. // Ramsundar might be 9 but he does not know for sure. He is very cute, likes to eat, fight and play.

Je to Ram Sundar nebo Ramsundar. Obojí je možné. My máme ale radši oddělelnou verzi, protože “sundar” hindsky znamená krásný a to tenhle klučina uvnitř je. Všechno co dělá, dělá pro srandu a vůbec není zlý. // We like his name because “sundar” in hindi means beautiful. Everything he does is for fun.

water battle (88)

Přišel do školy teprve začátkem března, hodně se mu stýskalo a neuměl ani hindsky. Mluvil pouze zdejším nářečím Metli. Za necelé dva měsíce, co tu je, udělal obrovský pokrok. Hindsky se již domluví bez problémů a dokonce zkouší i anglická slůvka. Tenhle týden dokonce poprvé Terezu anglicky oslovil. // He started to go to school in the beginning of March and at that time he could not even speak hindi. He spoke only local language. But now his hindi is very good and he also tries english words.

Ram Sundar (8)ram-sundar-9.jpg

Nejoblíbenější Ram Sundarovou lumpárnou je, že po kamarádské bitce předstírá na bobečku weaping. To se k němu musí přijít, začít ho jakože utěšovat a on se pak rozesměje na celé kolo. Druhou nejoblíbenější hrou je Carrom, třetí fotbal. Z dětí je bezkonkurenčně nejlepší v házení a chytání. // He likes the most to pretend weaping as a joke. He also likes to play Carrom, football and he is very good in playing with the cricket ball.

IMG_3005

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: